Toastmasters klubai - 

viešasis kalbėjimas ir
lyderystės įgūdžių ugdymas 

Kas tai?

1924 spalį Kalifornijoje susibūrė Ralph C.Smedley vadovaujama vyrų grupė. Jie įkūrė klubą „Toastmasters International“, kurio tikslas buvo mokytis viešai sakyti kalbas ir vadovauti susirinkimams.

Dabar „Toastmasters International“ yra nepelno organizacija, suteikianti nariams galimybę tobulinti viešojo kalbėjimo gebėjimus per klubo susirinkimus, seminarus ir kalbų varžytuves. Daugiau kaip 260.000 „Toastmasters International“ narių susibūrę į 12.800 klubų 113 pasaulio šalių.

Kokia Toastmasters klubų sėkmė?

Praktiškumas. Kalbame, analizuojame ir tobulėjame – praktiškai ir greitai. Kalbėdami dalinamės patyrimu ir stebime tuos, kuriems kalbėti sekasi geriau. Tokiu būdu mūsų įgūdžiai vis gerėja. Toks praktinis mokymasis naudos duoda ir profesionaliems kalbėtojams, ir pradedantiesiems. Ne taip jau svarbu, ar kalbi klientams, ar direktorių tarybai, ar savo darbuotojams, ar savo vaikams. „Toastmasters“ padeda geriau susikalbėti su visomis auditorijomis. Jūs mokysitės draugiškoje aplinkoje su žmonėmis, kurie atėjo į klubą dėl tokios pačios priežasties kaip ir jūs - jie nori įveikti baimę, išmokti sklandžiai reikšti savo mintis ir tinkamai jas perteikti auditorijai.

Padedame

  • sklandžiai bendrauti
  • lengviau suprasti save bei aplinkinius
  • tobulinti lyderio (pastabumo, girdėjimo, mąstymo, kalbėjimo) igūdžius

 

KAIP viskas vyksta?

„Toastmasters“ klube - 20-40 narių. Kiekvienas susitikimas - tai viešojo kalbejimo ir lyderystės įgūdžių treniruotė. Susitikimo metu vyksta: vadovavimas susitikimui, kalbėjimas ekspromtu, kalbėjimas pasiruošus, kitų kalbų vertinimas. Visa tai nariams padeda tobulinti savo viešojo kalbėjimo bei lyderystės gebėjimus.

Susitikimų metu dalyviai atlieka vis kitus iš anksto apibrėžtus vaidmenis, kurie apibūdina tam tikras dalyvio pareigas ir atsakomybes. Įprasto susitikimo metu vyksta:

  • Sveikinimo ir apibendrinimo kalbos (vakaro šeimininkas, nauji nariai, laikininkas, gramatikas ir kt.)
  • Kalbų ekspromtu sesija (8–10 kalbų, kurių temą sužinome tik atsistoję, trukmė: 1–1,5 min.)
  • Parengtų kalbų sesija (4–5 kalbos, kurioms rengiamasi iš anksto, trukmė: 4–6 min.)
  • Vertinimo kalbos (pateikiamos pastabos ir rekomendacijos kiekvienam kalbėtojui)
  • Grižtamojo ryšio pastabos iš susitikimo dalyvių (susitikimo dalyviai parašo pastabas ir pasiūlymus kiekvienam iš anksto parengtos kalbos sakytojui)
  • Per vieną vakarą kalbas sako apie 20 žmonių.

Toastmasters klubai Lietuvoje >>

Tie, kurie bendrauja pasitikėdami, lengvai tampa lyderiais.